sobota, 9 kwietnia 2016

Wymiana silniczka lusterka w BMW Z3

Jako, że sezon na jazdę roadsterem nadszedł, to w końcu wziąłem się za wymianę silniczka od prawego lusterka. Najpierw namierzyłem numer części producenta (51 16 1 394 107) w sklepie : http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_2327-lusterko-zewnetrzne/i48079#part07 . Jednak cena 321,16 zł sprawiła, że szukałem dalej i w końcu zakupu dokonałem na ebay za 30 EUR (nowy silniczek).Wymianę silniczka najlepiej rozpocząć od opuszczenia szyby i wychylenia lusterka maksymalnie w jedną z krawędzi. 


Następnie delikatnie wkładamy palce pomiędzy krawędź lusterka a jego obudowę i delikatnie staramy się odczepić lusterko od mocowania. Po kilku takich próbach lusterko powinno się odczepić i naszym oczom ukaże się silniczek.


Silniczek zamocowany jest za pomocą 4 małych śrub, do których odkręcenia będzie nam potrzebny klucz torx o rozmiarze T-9.
Po odkręceniu śrub pozostanie nam wyjęcie wszystkich przewodów. Jeżeli kupiliście silniczek z oznaczeniami kolorów kabli to nie musicie zapamiętywać ich kolejności. Jak nie to lepiej zróbcie zdjęcie.


Po wyjęciu kabli powtarzamy wszystkie czynności z nowym silniczkiem (wkładamy kable, przykręcamy silnik, nakładamy wkład lusterka aż "strzelą" zaczepy). Po skończonej operacji ustawiamy sobie poprawnie widoczność i cieszymy się z dobrze wykonanej pracy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz